Aselsan DMR-SAYISAL Telsiz Cihazları

                   

4700 TELSİZ AİLESİ                            

      ÜRÜN KATALOĞU İÇİN TIKLAYINIZ

     ASELSAN 4700 Telsiz Ailesi, kamu güvenliği haberleşme sistemlerine ihtiyaç duyan Polis, Jandarma, İtfaiye, sağlık ekipleri, arama-kurtarma ekipleri ve belediye görevlileri gibi kullanıcılar için acil durumlarda etkin, kullanımı kolay ve kesintisiz haberleşme sağlar. Bu ailede el telsizi, araç telsizi, sabit merkez telsizi, sabit tip tekrarlayıcı telsiz (sabit tip röle) ve mobil tekrarlayıcı telsiz (mobil röle) bulunur.

     4700 Telsiz Ailesi'ndeki tüm telsizler, gerek Türkiye'deki gerekse dünyadaki yüz binlerce kullanıcının haberleşme ihtiyacını karşılamaya devam ederek tercih edilirliğini göstermiş; yıllar boyunca birbirinden çok farklı iklim ve coğrafyalarda hizmet vermeyi sürdürerek dayanıklılığını ve uzun ömürlü olduğunu kanıtlamıştır.

     ASELSAN 4700 el, araç ve sabit merkez telsizleri; LCD ekran, alfanümerik tuş takımı, ses kalitesi, hafif ve ergonomik yapısı, zorlu çevre koşullarına dayanıklılığı, kolay kullanımı, birçok ses aksesuarının bağlanabilmesi, konuşan kimliğini görüntüleme, GPS entegrasyonu ile konum görüntüleme/gönderme gibi özellikleri sayesinde geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eder. Birçok kullanım senaryosunda yüksek performansla çalışır. Havadan geçici yasaklama, engelleme, anahtar güncelleme, dinamik gruplama gibi yaygın olarak bilinen telsiz özelliklerine ek olarak; havadan grup ekleme/çıkarma, havadan parametre değiştirme (çağrı adı, çağrı yetkileri, çıkış gücü değerleri vb.) özellikleri operatörlere hızlı ve kolay yönetim imkanı sunar. Ayrıca servis ve menülere erişim için kullanıcılar, müşterinin istediği yapıya göre yetkilendirilir.

    Analog, APCO25 konvansiyonel, APCO25 trunk, DMR konvansiyonel, DMR trunk ve ASELSAN'ın geliştirmiş olduğu SK2 sistemleri ile çalışan 4700 Ailesi, ASELSAN Haberleşme Sistemleri içerisinde donanım veya yazılım kriptolu ses ve veri aktarımı gerçekleştirmektedir. Kullanıcının ihtiyaçlarına göre geliştirilen servisler ve uygulamalarla 4700 serisi kuruma özel kullanım olanağı sağlar. PC'deki ASELSAN uygulamalarına bağlanarak, mesajlaşma uygulaması ile metin, fotoğraf veya belge paylaşımı; sorgulama uygulaması ile ilgili veritabanına erişilerek istenen detay bilgilere erişim sağlanabilir.  GPS desteği olan tüm telsizlerin konumları harita üzerinde anlık olarak görüntülenebilir. Ayrıca telsizlerin SCADA sistemleri ile entegrasyonu da mümkündür.

     Sistem kapsaması altında sistem modunda, kapsama alanı dışındaki bölgelerde sistem dışı kanallarda da (simpleks ya da tek röleli direkt mod) kullanılabilir. Sistem dışı kanallar için hem sayısal hem de analog haberleşme olanağı sunar. Sayısal kanallarda temiz alma-gönderme yapılabildiği gibi donanım veya yazılım kriptolu alma-gönde​rme de yapılabilir. Tüm telsizlerin VHF ve UHF bantlarında çalışan modelleri bulunur.

     Aynı telsiz ailesinin üyeleri olarak el, araç ve sabit merkez telsizlerinin kullanıcı arayüzleri benzerlik sergiler. Yabancı dil desteği bulunur. Rehber (adres defteri) sayesinde bireysel çağrı, telefon çağrı, kısa mesaj, durum mesajı, hazır mesaj gibi servisler için hızlı erişim sağlanır.  Ses ve veri servisleri yanında Aselsan APCO25 sistemi altında havadan sağlanan yasaklama, engelleme, anahtar değiştirme gibi kriptolu kullanım opsiyonları yanında frekans dosyası değiştirilebilir. PC/Telsizden telsize parametre, PC/Telsizden telsize yazılım güncellenebilir. Sorgulama, konum bildirme gibi işlevler sağlanır.

     Sabit tip tekrarlayıcı telsizler ve mobil tekrarlayıcı telsizler analog ve sayısal haberleşme olanağı sunar. Mobil tekrarlayıcı telsizler kompakt tasarımları, pratik ve taşınabilir oluşu ile, sabit tekrarlayıcı telsizler modüler 19" tasarımları, yüksek çıkış gücü, enterferansa karşı yüksek yalıtımı, dayanıklı ve güvenilir yapısı ile kapsama alanının genişlemesi için alternatif sunar. Kendi kendini test edebilmesi, arıza tanıması ve uyarması, kriptoyu çözmeden tekrarlaması öne çıkan yeteneklerinden bazılarıdır.