Aselsan Navigasyon Cihazı Güncellemesi

Detaylı Bilgi ve Fiyat için Lütfen Tıklayın

 

Önemli Not : Öncelikle cihazınızı ilk defa kullanıyorsanız, ilk şarjını en az 16 saat yapın.

Aselsan ASN-3000 navigasyon cihazlarına navigasyon ekranındaki kullanıcı sözleşmesi onaylanmadan önce, harita ve yazılım güncellemesi yapılması  durumunda; sistem cihazı yasadışı kabul edip kilitlemekte ve sonradan da cihazın navigasyon özelliğini kullanılamaz hale getirmektedir.

Bu tür bir sıkıntıyla karşılaşmamak için; cihaz ambalajından çıkartıldığı gibi açılıp, navigasyon ekranına girilmeli ve karşımıza çıkan kullanıcı sözleşmesi onaylanmalıdır. Sadece bir defaya mahsus olarak yapılacak bu işlemden sonra cihazımızın harita ve yazılım güncellemeleri sorunsuzca yapılabilecektir.

1.  https://www.naviextras.com/shop/portal girin ve ana sayfada OTURUM AÇ bölümünden  Kaydol 'a tıklayarak siteye üye olun (üyelik ücretsiz)...

 

 

2. Navigasyon sisteminizi belirleyin, kullanıcı bilgilerinizi girin ve "Kullanıcı hesabımı yarat" tuşuna tıklayın...

 

 

3. "Haritalar ve ilaveler" menüsü ve "Ücretsiz Güncellemeler" sekmesinden, TOOLBOX programını indirin ve kurun...

 

4. Programı çalıştırıp, cihazınızı bilgisayara bağlayın(Bağlı ise çıkarıp tekrar takın). Cihazınızın ekranına gelen uyarıyı bilgisayarı seçerek geçin. Cihaz bağlanınca kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek oturum açın...

 

5. ASN-3000 Cihazınızı bilgisayara bağlamak için : Sistem Ayarları bölümüne girin,(Diğer modeller için 6. madde ile devam edin)

    

    Sistem Menüsünde Sis.İnfo bölümüne girin,

   

    USB Opsiyonlarından MASS STORAGE opsiyonunu işaretleyin ve X işaretlerine basarak Ana Menüye kadar gelin...

 

6. "Updates butonuna basın. Yüklenecek yeni içerik varsa aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Yükle butonuna basarak yüklemeyi başlatın... Yüklenecek yeni içerik yoksa 10. maddedeki ekran gelerek "Cihazınız Güncel" uyarısını gösterecektir.

 

7. Güncellemeyi başlatmadan önce Cihazınızın tam şarjlı olmasına dikkat edin ve Yedek almayı unutmayın.

 

 

8. Güncellemelerin yüklenmesini bekleyiniz.(Yükleme sırasında cihazınızın pilinin bitmesi, bilgisayarınızın elektriğinin kesilmesi ya da USB bağlantısının çıkarılması cihazınıza ciddi zararlar verebilir.)

 

9. Güncellemelerin yüklenmesi bitince aşağıdaki ekran gelir, "Tamam" tuşuna basarak ekranı kapatın...
10. Tebrikler... Cihazınızın güncellemesini başarıyla tamamladınız.